Investujte do pohybu seniorů

Pokud vám letošní pandemická vypjatá situace otevřela oči a rozhodli jste se, že již nechcete investovat těžce vydělané peníze pouze do materiálních hodnot, ale že byste chtěli podpořit nějaké projekty nebo společnosti, které opravdu mají smysl, máme pro vás několik nápadů. Jednou z možností, které můžete darovat je pohyb. Pohyb těm, které již opustily přirozené síly a nemají dostatek energie na to, aby využívali své tělo podle svých představ.

senioři na procházc

Pohyb mnoho z nás považuje za naprostou samozřejmost, ale jen do chvíle, než si uvědomíme, jak moc křehké je naše tělesné zdraví a jak velmi jednoduché je o něj přijít.

Jednou z našich investic pak může být právě zapojení se do projektu Vozíky pro život, a dát tak nový životní zápal a radost těm, kteří potřebují pomoc při pohybu. Produkty, které můžete zakoupit a darovat, jsou různého typu. Je to například chodítko pro invalidy, které může výrazně usnadnit pohyb nejen starým lidem, kteří potřebují neustálou oporu při chůzi, ale i těm, kteří se zotavují například z těžkého úrazu a je tedy tato potřeba opory v nejlepším případě dočasná. Nejoblíbenější na trhu v oblasti chodítek jsou aktuálně čtyřbodová nebo chodítka s kolečky.

veselý muž

Další skupinou jsou elektrické invalidní skútry, které využijí zejména senioři, kteří i přes nepřízeň osudu přejí zůstat aktivní a pohybovat se víceméně samostatně. Tyto vozíky jim umožní dojet si pohodlně třeba na nákup nebo cokoli vyřídit. Navíc se na nich mohou volně pohybovat na silnicích a jsou velmi bezpečně zajištěné brzdou.

Poslední a nejspíš nejznámější pomůckou pro lidi se sníženou hybností je elektrický invalidní vozík. Je nejen bezpečný, ale i pohodlný, díky možnostem polohování sedačky i opěrky hlavy. V dnešní době je možné je využívat nejen ve venkovním prostředí – čím dál více budov poskytuje bezbariérový přístup uživatelům tohoto typu vozíků a proto není problém dostat se pohodlně třeba na poštu nebo k lékaři.