Výbavička pro miminko

Vaše děťátko se již brzy vyklube na svět a vy se pomalu chystáte odejít na mateřskou dovolenou. Čeká vás možná ještě příprava „hnízdečka“ pro miminko a pořizování pár posledních kousků do výbavičky. Některé věci byste měla mít doma již připravené před příchodem miminka na svět, některé můžete dokoupit až později, v okamžiku, kdy zjistíte, že jsou pro vás také nezbytné. Řeč je například o elektrické odsávačce. Pokud budete kojit bez problémů, pravděpodobně se bez ní obejdete.
křeslo u postýlky.jpg

Uvažujte prakticky

I když jsou Vaše hormony pravděpodobně jako na houpačce, pokuste se udržet myšlenky v racionální rovině. Při zařizování pokojíčku a nakupování výbavičky byste měli mít vždy na zřeteli tyto rady, které Vám budoucí péči o miminko velmi usnadní.

· Postýlku pro dítě umístěte tam, kde bude mít klid a zároveň jej dobře uslyšíte, když bude plakat.

· Dávejte přednost umyvatelným povrchům ať už na zdi či na podlaze.

· Pro výzdobu pokoje volte tlumené uklidňující barvy.

· Důležité je nejen pohodlí, ale především bezpečnost.

· Vyberte stabilní a omyvatelnou postýlku s rovnou matrací a lehkou přikrývkou.

· Mějte nejdůležitější věci na dosah ruky. Nikdy nebudete moci nechat dítě ležet samotné ve výšce na přebalovacím pultu, proto je třeba mít například pleny či čisticí ubrousky na dosah ruky.

· Oblečení pro miminka by mělo splňovat tato kritéria. Musí být bavlněné, pohodlné, jemné, které se snadno obléká i pere. Například mikiny pro miminka jsou často vyzdobena velmi roztomilými obrázky, ale chybí jim zapínání u krku na patentky, a pak je velmi obtížné do těchto kousků miminko obléct, aniž by to nebylo doprovázeno jeho pláčem.
medvěd a kojenec.jpg

Pokud už víte, kde bude mít děťátko postýlku a umístěné věci, můžete se pustit do samotného zařizování. Nábytek do pokojíčku vybírejte tak, abyste ho pokud možno mohli využít, i když dítko povyroste. Nezapomeňte, že si také některé nezbytné věci můžete půjčit od příbuzných či kamarádek. Případně požádejte budoucí babičky a dědečky o konkrétní věci, které budete do výbavičky potřebovat. Jistě vám rádi pomůžou.