Rozhodně nesmí trpět páteř

V dnešní době je mnoho lidí, kteří trpí bolestmi zad a nemohou pochopit, z čeho by vlastně tyto bolesti mohly pocházet, pokud přirozeně nepracují těžkou fyzickou prací. Bohužel mnohdy je na vině postel. Již jen z tohoto zdravotního hlediska bychom neměli výběr postele podceňovat a naopak jí věnovat velkou pozornost. I totiž v malých bytech se vyplatí si oddělit kousek soukromí pro ložnici, aby spánek byl dostatečný a my mohli nabrat dostatečně dost síly na druhý den. Rozhodně by se měla pozornost věnovat i výběru manželské postele, jelikož právě ona je neodmyslitelnou, a dokonce i velmi důležitou součástí tohoto prostoru. A navíc když si člověk spočítá, že v realitě bychom měli prospat jednu třetinu svého života, tak již tato skutečnost bude mluvit za své. Zkrátka je třeba investovat do kvalitního materiálu, aby to jednoduše neodneslo naše zdraví a v první řadě naše záda.ložnice v jednoduchém stylu.jpg
Na co si dát tudíž pozor:

  • Na posteli se nám musí dobře ležet a ložní část by neměla být rozhodně dělená. S takovým děleným povrchem jsme se mohli setkat v dřívějších dobách, kdy většinou na postelích byly tři kusy matrací. Také v dnešní době to mohou být rozkládací pohovky, což ve výjimečných případech neuškodí, ale není to ideální pro kvalitní spánek.
  • Velikost postele je opět individuální a pro dva tu zkrátka musí být dostatečný prostor pro pohodlné naše spací návyky. Příliš malý prostor vede jen k tomu, že se nevyspíme my, ale ani náš partner, protože si nedopřejeme dostatečný prostor ani na otočení. O velikosti ovšem mohou rozhodnout i jiné okolnosti jako je velikost ložnice.
  • Manželská postel by měla být ergonomická, stabilní a rozhodně z kvalitního materiálu. Sem se například řadí i jednotlivé spoje, které musí být vypracovány dobře, jelikož je na ně kladený celkem velký nápor.

postel ze dřeva i s čelem.jpg
Dnešní trh ovšem nabízí velmi bohatou nabídku nejen manželských postelí, ale i vhodných doplňkových komponentů, včetně kvalitních roštů, matrací a lůžkovin.