Druhy podlah na venkovní terasu

Stavíte terasu a přemýšlíte jakou podlahu zvolit? Máte na výběr z několika možností. Prvně musíte zvážit, kde terasa bude stát. Rozhodně musíte vzít v potaz i v jakém stylu máte postavený dům a zda i zahradu se snažíte dotvořit do nějakého stylu. Také je třeba vzít v úvahu, k čemu plánujete terasu nejčastěji využívat, zda máte děti a na jaké světové straně bude terasa stát. Nejčastěji se využívá jižní strana. Terasa je vlastně takový ladný přechod mezi interiérem a exteriérem domu.

venkovní terasa

Následně po zvážení všeho zmíněného pak můžete zvažovat jednotlivé materiály, ze kterých se podlahy na terasu používají. Zvážit tak můžete dřevěnou podlahu. Ta se vyrábí z dřevěných prken, které jsou odolné a materiál je přírodní. A pokud mu dopřejete každý rok nátěr olejem, tak životnost terasy prodloužíte a dřevo si tak i zachová svoji barvu. Také voda bude po natřeném dřevu lépe stékat pryč a nebude se vsákat. Dřevo má tu výhodu, že neakumuluje teplo a tím se stává v letních měsících mnohem příjemnější oproti jiným materiálům. Také má mnohem měkčí dopad než jiné materiály. Terasu budete určitě využívat po celý rok a tak je třeba zvážit všechny povětrnostní podmínky, které budou mít dopad na podlahu na terase. A dřevo má právě tu výhodu, že i v zimě méně klouže oproti jiným materiálům.

moderní terasa

A které další materiály můžete zvažovat na vaši terasu? Používá se také dřevoplast. Ten lidé volí z toho důvodu, že je bezúdržbový oproti dřevu. Dále se používá kámen, zámková dlažba, betonové dlaždice či keramická dlažba. Musíte tedy zvážit výhody a nevýhody jednotlivého materiálu. Vybírá se i podle estetické stránky, cenové dostupnosti a celkového stylu domu. Teď už je jen na vás, který z materiálu vyberete právě na vaši venkovní terasu. Jedním z nejčastějších materiálů, které se využívá je právě dřevo a dřevoplastová prkna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup