Okrasné kameny do interiéru i venkovního prostředí

Kameny do akvária – akvaristé mohou uvítat okrasné kameny jako originální výzdobu velké společenské nádrže. Kameny jsou mnohem přijatelnější a hlavně přirozený způsob, jak interiér akvária zkrášlit, než jakékoli umělé dekorace. Navíc se jedná o ryze přírodní materiál, tedy nikoli syntetický, který by vyvolával nějaké zdravotní problémy akvarijních ryb a rostlin.

okrasné kameny

Ozdoba mísy se sukulenty – pěstujete s oblibou různé kaktusy a sukulentní rostliny? Ty obvykle vyžadují specifické složení zeminy, jejíž součástí jsou i kameny a kamínky. Sukulenty mohou být obsypané kameny i na povrchu květináčů a ještě více tato dekorativní úprava vynikne v případě, že máte rostliny vysázené v prostorné, široké nádobě.

výzdoba z kamenů

Dětské hraní – drobné kamenné valouny lze dát dětem i na hraní, pamatujte, že děti mnohdy více vyhledávají přírodní hračky a dávají přednost např. dřevu a kamenům před plastickou hmotou nebo kovem. Kamínky také v dlaních hřejí, akumulují lidské teplo a je to mnohem příjemnější materiál na dotek, než plast. Z kamenů si děti mohou vytvářet různé plastiky a terénní nerovnosti, mohou je posadit do pomyslné zahrady k dětskému domečku, mohou je převážet autíčky jako náklad anebo si postavit ze stavebnice Merkur portálový jeřáb a takto přenášet náklad s kamením do kontejnerů na pomyslném námořním překladišti.

Barefoot chodník – znáte bosonohé chodníčky? Je to obrovský hit, který poskytuje chodidlům přirozený kontakt se zemí a navíc stimuluje reflexní body a posiluje přirozenou příčnou a podélnou klenbu. Součástí chodníčků bývá jemný a hrubší písek, smrkové a modřínové šišky, kousky větviček a dřívek a také větší kamínky. Dekorační oblázky se pro barefoot chodník báječně hodí a není nutnou podmínkou mít chodníky pouze na zahradě, můžete si je vybudovat za příhodných podmínek a na vhodném místě doma na koberci.