Na co bychom neměli zapomenout u objednávky dortu - tvar, příchuť a velikost dortu

13.10.2012 16:14
Tvary a příchuť dortu

Svatební dorty mohou mít bezpočet tvarů – kulaté, srdce, knihy, podkovy či několikapatrové. Mezi tvary jsou v současnosti moderní patrové, jednoduše dekorované a barevné sladěné dorty. Převládají výrazné pastelové barvy, nebo dekorace v kombinaci s klasickou bílou.

Vzhledem k rozmanitosti chutí všech pozvaných hostů je nezbytné zajistit výběr z několika příchutí dortů. U patrových dortů lze zvolit různorodé náplně v jednotlivých patrech. U klasických dortů je vhodné objednat více kusů a rozmístit je po celé svatební tabuli, čímž zajistíte maximální možnost výběru

pro Vaše hosty. Další možností jsou rovněž nekrájené rolády, které jsou zároveň součástí tvz. výslužkového balíčku, který náleží  všem zúčastněným (a to včetně oddávají matrikářky či kněze). Skrojením libovolného množství navíc zajístí náhradní porce v případě jejich nedostatku.

Mezi nejoblíbenějšími příchutěmi převládá čokoládová , oříšková, vanilková, kokosová či ovocné variace

Velikost a počet

Velikost dortu či počet jejich kusů se vždy odvíjí od počtu pozvaných hostů. Vždy je však vhodné počítat s jistou rezervou, jelikož požitek z chutí skvělého dortu si téměř každý rád zopakuje.

Při objednávce bychom navíc neměli zapomínat nejen  na tzv. výslužkové balíčky, ale také tradiční rituály, spojené se svatebními dorty, jako je např. uchování kousku dortu v mrazáku, který novomanželé smí sníst teprve na první výročí jejich svatby.