Je lepší mít bazén doma


Letní teploty jsou rok od roku vyšší a tak se není čemu divit, že koupaliště praskají ve švech. Ne všichni se ale umí chovat a tak mnozí návštěvníci svým chováním dokážou ostatním návštěvníkům pobyt ve vodě znepříjemnit. Proto je lepší si pořídit svůj vlastní bazén, který budete mít k dispozici kdykoliv budete chtít. A nemusíte se bát, dnešní bazény jsou cenově dostupné. Jaké si vybrat a proč?

Nafukovací nebrat
Samozřejmě pokud máte malé děti a chcete jim dopřát osvěžení v podobě koupele na dvorku, nic vám nebrání v tom jim pořídit obyčejný levný dětský nafukovací bazének. Stojí pár stokorun a nejmenší děti si v něm užijí spoustu zábavy. Problém ale může být v kvalitě. Nečekejte zázraky a spíše počítejte s tím, že bazének nemusí přežít ani jednu jedinou sezonu. Nafukovací bazény snadno podléhají poškození, ale pro nejmenší děti naprosto stačí. Až v momentě kdy byste chtěl kupovat bazén pro celou rodinu, raději zvažte nákup něčeho kvalitnějšího.

schůdky bazén

Ideální je pořídit si plastový bazén do země, který se jednoduše zapustí a zafixuje betonem. Okolo něj si můžete dát dlažbu nebo dřevo, to záleží na vás. Kompletní bazény vám připravíme k instalaci a nebo vám můžeme nabídnout instalaci na klíč. Pořízením bazénu to ale teprve začíná.

žena v bazénu

V jaké vodě se chcete koupat?
Když jdete na koupaliště, očekáváte dokonale čistou vodu. Pokud by v ní plavaly nečistoty a nebo byla zelená, nejspíš byste do ní nevlezli. Voda v bazénu vám zezelená za pár dní, pokud se o ni nebudete starat. Je nutné bazén i vodu pravidelně čistit. Jednou z položek kterou byste si měli pořídit je UV sterilizátor B
azenygluc a také bazénová chemie. K čištění bazénu využijete i bazénový vysavač, který jednoduše a efektivně odstraní z povrchu bazénu nečistoty, které se na něm usazují. Vysavač to zvládne sám a lépe než kdybyste bazén myli třeba hadříkem.