Nejkrásnější pláže světa


Grace Bay Beach
Jednou z nejkrásnějších pláží světa je právě Grace Bay Beach. Tato zhruba osm kilometrů dlouhá čistě písčitá pláž se rozkládá na souostroví Turks a Caicos, které se nachází v Karibiku a to konkrétně na ostrově Providenciales, známý také pod názvem Provo. Tento ostrov je centrem cestovního ruchu tohoto souostroví a to ne jen právě kvůli pláži Grace Bay Beach, které je považována za perlu Karibiku, ale i kvůli množství luxusních hotelových resortů. Grace Bay Beach se v roce 2011 umístila v žebříčku nejkrásnějších pláží světa na prvním místě.
francouzská polynésie 
Baia dó Sancho
Tato pláž se nachází na ostrově Fernando de Noronha v Brazílii. Kromě bělostného písku a průzračně modrého moře zde naleznete i velice bohatou flóru a faunu. Pokud budete mít štěstí, můžete si zde také zaplavat s delfíny, kteří sem pravidelně připlouvají při východu slunce. I tato pláž získala ocenění za nejkrásnější pláž světa a to v roce 2015.
ostrov maledivy 
Varadero
Dvacet kilometrů dlouhá pláž rozkládající se na pobřeží ostrova Kuba, vás zajisté také okouzlí. Bělostný písek a azurové moře, které zde po většinu času nabízí velké vlny, je vhodné pro milovníky surfingu. A pokud vás již relaxování na pláži omrzí, můžete vyrazit do nedalekých jeskyní, kde například jeskyně s názvem Calero slouží jako pohřebiště domorodého obyvatelstva.
 
Eagle beach
Eagle beach se nachází na ostrově Aruba v Karibském moři. Tato kilometry dlouhá písčitá pláž s možností sportovního využití v podobě surfingu, je považována za nejkrásnější pláž tohoto ostrova. Nedaleko pláže se nachází krásné město Oranjestad, nebo zde můžete navštívit motýlí farmu a maják.
 kalifornie západ slunce
Seven mile beach
Tato pláž s korálovým pískem a průzračnými vodami se nachází na ostrově Velký Kajman. Podle názvu by asi každý čekal, že bude pláž dlouhá sedm mil, ale ve skutečnosti je pláž dlouhá pouze 5,5 míle. Můžete si zde vyzkoušet šnorchlování a potápění ve vodách u útesu Cementery Reef, nebo navštívit kajmanskou želví farmu.