Když letní teploty sahají k tropickým 30°C, řada z nás přemýšlí, jak se v těchto dnech ochladit. Klimatizovaná kancelář je samozřejmě jednou možností, daleko pohodlnější je ale odpoledne strávit někde u vody. Ještě do nedávna bylo okolí vodních toků obehnáno ručníky a lehátky, přítrž tomu ale daly vysoká teploty v kombinaci s nedostatkem srážek. Jistě jste stihli zaregistrovat, že většina našich vodních toků je už v půlce léta ke koupání nevhodná. Na stojaté vodě se začalo objevovat větší množství řas a sinic, které mohou být pro slabší jedince nebezpečné. Koupání v takových vodách je tedy zákonem zakázáno pod pohrůžkou vysoké pokuty nebo na vlastní nebezpečí.
Z toho však profitují veřejné koupaliště i bazény, které v posledních letech o zákazníky nemají nouzi. Přeplněné koupaliště, kde je doslova hlava na hlavě, však rozhodně není místo, kde bychom chtěli trávit volné chvíle. Můžeme si tak stále více všímat zahrad s bazénem, ať už v podobě nadzemní nebo zapuštěné varianty.
S koupí a instalací však veškerá péče o bazén nekončí, ba přímo naopak. Aby koupání v bazénu bylo bezpečné, je zapotřebí se o vodu pravidelně starat. Podobně je to i s vnitřkem bazéne, který je zapotřebí pravidelně čistit a zbavovat nánosů, které se na dvě i stěnách bazénu usadily. Tento druh práce usnadní bazénový vysavač, který pracuje nepřetržitě a nedá nečistotám žádnou šanci. Dalším nepřítelem blankytně modré vody je listí a drobný hmyz, který plove po hladině. Ten je zapotřebí pravidelně odstraňovat za pomocí síta.
Bazén se navíc neobejde bez složitého příslušenství, jako je písková filtrace, bazénová hadice https://www.chlorito.cz/bazenove-hadice, čerpadlo, potrubní systém atd. Péče o bazén tak zahrnuje i veškeré příslušenství, které s ním úzce souvisí. Jak může být voda v bazénu čistá, když protéká špinavým potrubím?