Když letní teploty dovolí…

Když letní teploty sahají k tropickým 30°C, řada z nás přemýšlí, jak se v těchto dnech ochladit. Klimatizovaná kancelář je samozřejmě jednou možností, daleko pohodlnější je ale odpoledne strávit někde u vody. Ještě do nedávna bylo okolí vodních toků obehnáno ručníky a lehátky, přítrž tomu ale daly vysoká teploty v kombinaci s nedostatkem srážek. Jistě jste stihli zaregistrovat, že většina našich vodních toků je už v půlce léta ke koupání nevhodná. Na stojaté vodě se začalo objevovat větší množství řas a sinic, které mohou být pro slabší jedince nebezpečné. Koupání v takových vodách je tedy zákonem zakázáno pod pohrůžkou vysoké pokuty nebo na vlastní nebezpečí.

pobyt venku

Z toho však profitují veřejné koupaliště i bazény, které v posledních letech o zákazníky nemají nouzi. Přeplněné koupaliště, kde je doslova hlava na hlavě, však rozhodně není místo, kde bychom chtěli trávit volné chvíle. Můžeme si tak stále více všímat zahrad s bazénem, ať už v podobě nadzemní nebo zapuštěné varianty.

S koupí a instalací však veškerá péče o bazén nekončí, ba přímo naopak. Aby koupání v bazénu bylo bezpečné, je zapotřebí se o vodu pravidelně starat. Podobně je to i s vnitřkem bazéne, který je zapotřebí pravidelně čistit a zbavovat nánosů, které se na dvě i stěnách bazénu usadily. Tento druh práce usnadní bazénový vysavač, který pracuje nepřetržitě a nedá nečistotám žádnou šanci. Dalším nepřítelem blankytně modré vody je listí a drobný hmyz, který plove po hladině. Ten je zapotřebí pravidelně odstraňovat za pomocí síta.

dovádění ve vodě

Bazén se navíc neobejde bez složitého příslušenství, jako je písková filtrace, bazénová hadice https://www.chlorito.cz/bazenove-hadice, čerpadlo, potrubní systém atd. Péče o bazén tak zahrnuje i veškeré příslušenství, které s ním úzce souvisí. Jak může být voda v bazénu čistá, když protéká špinavým potrubím?