Nejlepší kytarová hra


Každý, kdo někdy hrál na elektrickou kytaru, ví, že není možné obejít se bez kytarových pedálů zajišťujících kytarové efekty. Hra bez nich je totiž velmi podobná klasické akustické kytaře, ale různé efekty ji dokáží povznést a dodat jí novou dimenzi. Prakticky se jedná o krabičku, která je zapojena mezi kytaru a zesilovač nebo kytarové kombo. Díky nim je signál jdoucí z kytary upraven a ozývá se již spolu s efekty.

elektrická kytara

Kytarových efektů existuje celá řada. Plno firem vyrábí pedály pod různými názvy, ale typicky se rozlišují do několika skupin. Jedním z nejznámějších efektů je Overdrive. Ten zajišťuje přebuzení lampového zesilovače, a takto dodává kytaře drsný a chraplavý hlas. Tento efekt se masivně využíval v hudbě 60. let, takže jej můžete dobře znát. Ještě agresivnější je efekt Distortion využívaný běžně ve všech metalových žánrech. Ekvalizér je pedál, který umožňuje zesílení či zeslabení některých frekvencí. Tremolo je jeden z nejstarších efektů a často už je do přístrojů od výrobců zabudován. Poskytuje opakované zesílení či zeslabení signálu, takže ten ve výsledku působí houpavým dojmem.

kytara

Stejně tak bývá součástí výbavy kytar také Reverb. S ním docílíte efektu, jako byste hráli v různých prostorech, ve velké hale, jeskyni nebo jednoduše v pokoji. Delay vytváří ozvěnu, která se stále vrací a opakuje, ale postupně slábne. Zajímavým efektem je Wah wah, mezi kytaristy slangově nazývaný kvákadlo. Má taky proč, jednoduše způsobí rychlé „zajíknutí“ hry, které zní jako kváknutí. Poslední skupina je označená jako Looper. Jde o efekt, který se projeví hlavně u sólové hry. Pokud tento pedál zapnete a zahrajete určitý úsek, Looper jej bude opakovat a použije jako podklad Vaší další hry. Špičkové kytarové pedály Feedbackpedals.com znějí velmi dobře a každý kytarista je ocení. V nabídce naleznete všechny možné druhy, a to ve výborné kvalitě.