Jaké brýle zvolit pro různé tvary obličeje

Velké procento mužů vybírá intuitivně svou partnerku podle tvaru obličeje, potažmo lebky a lícních kostí, kvality chrupu, teprve pak si muži všímají detailů, jako je barva očí, rty a vlasy, a na závěr je zajímají detaily jejich postavy. Zajímavý pokus byl proveden s muži, kteří si měli zapamatovat svou „lásku na první pohled“ a měli ji schematicky popsat nebo nakreslit. Většina z nich začínala vždy u tvaru lebky a obličeje. Dobře si zapamatovali, zda byl obličej hranatý, kulatý, nebo trojúhelníkový. Mnozí z nich dokonce ani nezaznamenali barvu očí, nebo přesnou barvu vlasů, či rtěnky nebo rtů. Zajímavé také je, že lidé si svého vyvoleného partnera nejčastěji volí s tvarem obličeje a jeho proporcemi, který zhruba odpovídá rysům jich samotných.
květinový lidé

Kulatý obličej

Kulatý obličej má většinou shodnou, nebo téměř shodnou šířku a výšku. Takoví lidé mají tváře plné, šťavnaté a příjemně zaoblené. Pokud se rozhodujete, jaké obroučky k takovému obličeji zvolit, vybírejte zásadně výrazné hranaté tvary, které na první pohled redukují jeho kulatost a společně ladí. K tomuto typu se však nehodí kulaté obroučky, nebo dokonce brýle, co nosil John Lennon. Ty by jen obličej ještě více zakulatily a působil by dojmem nafouklosti. Pečlivost se při výběru brýlí tedy rozhodně vyplatí.

Ostře řezané rysy

Obličej ostrých hran s vystouplými výraznými lícnicemi vyžaduje nošení oválných obroučků, nebo různých asymetrických tvarů, které vytváří zajímavý poutavý dojem, dokonce jemnější, než samotný vzhled obličeje bez brýlí. Všimněte si, že pokud si muži či ženy nasadí slušivé modely, mohou dokonce působit více sexy, než bez nich.

Trojúhelníkový tvar

Zvolte nejlépe jemné obruby obroučků, nepříliš výrazné, maximálně se zvýrazněním spodního okraje. Horní okraj musí být naopak nevýrazný, jinak by podtrhl ještě více zúžení lebky směrem odshora dolů.
muž s brýlemi

Oválné partie

Ideální tvar proporcí pro nošení brýlí. Takoví lidé mohou nosit takřka cokoli a bude jim to slušet, myšleno v kontextu brýlí, samozřejmě. Dbejte pouze na vhodné sladění barev.

Hruška

S tímto typem se také můžete setkat poměrně často, vyznačuje se tím, že má spánkovou lebeční část užší a široké lícní kosti s výraznými tvářemi. Zde se hodí obroučky s výraznou horní částí, naopak dolní obruba by měla být co nejméně nápadná, typický opak brýlí pro trojúhelníkový tvar.