Bydlení v ČR


V dnešní době se bydlení v České Republice dost zdražilo. Na ceny bytů a domů si poslední dobou stěžuje více a více lidí. Je to logické. Studenti by rádi opustili své rodiče a začali sami bydlet v nějakém rozumně velkém bytě za ne tak velkou cenu. Takový byt ale není vůbec lehké sehnat. I malý byt je totiž hodně drahý.

mezonetový byt

Ano, na vesnici někde u hranic republiky nebudou byty tak moc drahé, ale kdo by v takovém zapadákově chtěl bydlet? Každý by si vybral nejraději byt či dům někde v Praze, nebo alespoň ve jejím okolí. Tam budou ale ty ceny asi úplně nejvyšší. V tomto článku se ovšem nechci věnovat jen cenám, ale také výhodám a nevýhodám bytu a baráku. Rozeberme si je:
strašidelný dům na pobřeží


·         Dům. Asi se mnou budete souhlasit, že drtivá většina lidí chce bydlet v baráku. Jedná se většinou o větší prostor k bydlení než je byt a většinou se dá postavit hned vedle něj třeba i zahrada. Ta se také dá využít k nějakým ekonomickým účelům. Dům je bohužel ale dražší záležitost než právě byt. Takže většina z lidí nejspíš začne v bytě a poté si našetří na nějaký dům. Výhodou baráku je také to, že může mít více pater. Neříkám, že byt nemůže, ale nejedná se o běžnou věc.


·         Byt. Tato varianta bydlení je hádám trošku přístupnější mladším než dům. Jedná se totiž o levnější bydlení. I to ale přestává být pravdou. Nedávno jsem v Praze na Holešovicích viděl byt o jedné místnosti s kuchyňským koutem za 1 milion a 750 tisíc. Ano, já vím. Je to Praha a navíc Holešovice. I tak mi to přijde dost předražené. Je pravdou, že dva lidé se do takového bytu do jisté míry vejdou, ale není to ani trošku nejlepší. Asi ideální byt pro dva by měl mít 2 místnosti. Ten jsem tam viděl za 2 a půl milionu. Byt má mimo jiné takovou nevýhodu, že se musíte většinou podřizovat některým sousedům. To někdy může být dost nepříjemné a zkazit zábavu. Nemyslím si ale, že by to byl nějaký velký problém.