Chystáte se vybrat si školní laptop?

Všichni rodiče se snad již seznámili s faktem, že naše děti se dnes bohužel bez elektronických přístrojů neobjedou. Počínaje od našich nejmenších, kterým musíme pořídit tablet, nebo mobilní telefon, aby se mohly zapojit do skupin, kde si posílají důležité zprávy. Nezbývá nám nic jiného než jim vyhovět. Když už ale naše ratolest doroste do věku, kdy už bude muset mít při ruce přístroj na ročníkové práce nebo prezentace, nebude jim stačit pouze mobilní telefon.

student, soustředění

Na trhu je v nynější době nepočet laptopů, ze kterých si můžeme vybrat. Záleží samozřejmě na tom, co přesně chceme na něm tvořit. Jestli nám bude sloužit pouze jako přístroj na dokumenty a prezentace, nebo jsme studenti vysoké školy a mimo školní aktivity si chcete také zahrát nějaké hry. Pokud koupi laptopu necháte na rodičích, kteří se příliš o techniku nezajímají, nejspíše vám vyberou ten nejlevnější kousek, co najdou na internetu. Což samozřejmě u školních notebooku nijak nevadí. Nad dražšími kusy můžeme už začít přemýšlet ve chvíli, kdy se chystáme jít na vysokou a potřebujeme denní pracovní i zábavní stroj.

Laptopy řady Razer

Značka Razer se v posledních letech zaměřila na tvorbu těch nejlepších herních a pracovních laptopů. Není bohužel zatím dostupný snad v žádném e-shopu v České republice, ale můžeme si ho s trochou šikovnosti pořídit ze zahraničí. Tyto špičkové laptopy jsou obohaceny až neuvěřitelnými 16 GB RAM, dotykovou obrazovkou s perfektním rozlišením 4K. Moderní a silný grafický čip a samozřejmě procesor také nechybí. I přes to, že všechny tyto komponenty mohou vyzařovat obrovské teplo, Razer se postaral o revoluční způsob chlazení a naprosto tiché větrání. Takže pokud jste člověk, který je ochoten investovat do svého pracovního a herního notebooku, tato značka je rozhodně perfektní volbou.
notebook, domácí úkol

Asus také nezaostává!

Také značka Asus se zaměřila v posledních letech na tvorbu těch nejlepších herních notebooků. Výkonem se jedná opravdu o špičkové kusy, které jsou vybaveny nejnovějšími technickými vymoženostmi. Bohužel tyto notebooky jsou obvykle konstrukčně náročnější. Což znamená, že rozhodně nezabírají málo místa na vašem stole nebo v batohu. Ale opravdu náročný hráč může tento malý nedostatek klidně zahodit za hlavu. Takže pokud jste opravdu milovník těch nejnovějších her, nebo se živíte streamováním rozhodně zkuste dát těmto kusům šanci. I když to není úplně laptop pro zapisování poznámek při hodinách, najde si srdce některých studentů.

 Laptopy jsou nám potřeba víc než kdy jindy. Do budoucna můžeme očekávat větší závislost na elektronických přístrojích. Třeba nebudeme ani nosit papírové sešity, ale vše si budeme zapisovat do našeho notebooku. Ale přítomnost je teď a pro každého studenta je nezbytné mít ten nejvíce vyhovující přístroj.