Kde si půjčují podnikatelé?

Podnikatel je člověk, který si půjčuje vesměs ve chvíli, kdy už cítí, že je situace nad jeho síly. Protože má rozum, ví, že půjčené peníze musí vrátit i s úroky a nikdo mu nic neodpustí, a tudíž si dobře rozmýšlí, zda se k půjčce odhodlá nebo ne.
A když se pak rozhodne půjčit si, jde mu o to, aby získal potřebné finance rychle a bez zbytečných průtahů. Protože platby nepočkají a na nějaké dohadování se s ouřady není pro samou práci kdy.

úsproy

A proto je celá řada lidí z podnikatelských kruhů, kteří sázejí na produkt jménem hypotéka bez doložení příjmu. A nečiní tak v žádném případě z nevědomosti a naivity. Právě naopak – rozhodují se pro tento produkt právě proto, že se jim tu dostává toho, co je jim zapotřebí.

  1. Nikdo se tu nezdržuje dlouhým hloubáním nad tím, má-li dotyčný podnikatel dostatečně velké příjmy na to, aby byl nějaké té půjčky hoden.
  2. Nikdo se tu příliš nezaobírá tím, má-li dotyčný žadatel o půjčku čisté konto, co se registru dlužníků týká.
  3. Nikdo se tu nedožaduje hromady lejster, dokladů, potvrzení, výpisů a podobně.
  4. Nikdo tu příliš neřeší, na jak dlouho a kolik peněz potřebuje ten který podnikatel půjčit.
  5. Nikdo se nestará ani o to, na co nakonec budou ony půjčené peníze použity, tedy ‚zda budou vynaloženy rozumně a hospodárně‘.

Tady záleží na něčem docela jiném. A sice na nastavení takových parametrů půjčky, jimž bude moci budoucí dlužník za všech okolností dostát, a také na tom, aby se poskytovateli půjčky dostalo garance, že vše bude splaceno tak, jak má, k čemuž tu slouží dlužníkova coby zástava poskytovaná nemovitost libovolného druhu.

zisk

Což je vlastně vše, co se za hypotékou bez doložení příjmů skrývá. Nejsou tu žádné dobře utajené háčky, nejsou tu žádné nesrozumitelné právnické formulace, nejsou tu žádné skryté poplatky ani nezbytné platby předem.
Vše se tu sjednává rychle, férově a ke spokojenosti obou stran. Tak, jak by tomu mělo u všech půjček být.