Jak neztratit kontrolu nad vozidlem?


Mnoho lidí se obává o své auta, a tak na ně pořizují různé zabezpečení. Například zámek volantu, řadící páky a jiné vymoženosti. Tato zabezpečení se také hodí při pojištění vozidla. Na tuto skutečnost budete dotázání při sjednávání smlouvy ohledně povinného pojištění, které musí mít každý majitel vozidla sjednané. Bohužel je toto pojištění pro mladé lidi a začínající řidiče mnohdy drahé. Proto je dobré mít nějaké zabezpečení, které Vám alespoň zajistí mírnou slevu.

auto v lese

Pokud nechcete investovat peníze do mechanického zabezpečení, tak můžete využít například té služby, že si zaplatíte nálepku, kterou si nalepíte na okno. Na této nálepce je napsáno, že vozidlo je chráněno určitým zabezpečením a alarmem. To by mělo případné zloděje odradit. Uvádí se úspěšnost odrazení od krádeže až 96 %. Pokud to však nechcete riskovat, tak samozřejmě máte jiné možnosti.
Jestliže se obáváte o své vozidlo máte možnost si zaplatit službu, která Vám ho v případě ztráty najde a ukáže, kde se právě nachází. GPS sledování vozidel RMC systém, nabízí tyto služby pro více druhů vozidel. Využít jej mohou majitelé osobních vozidel, nákladních, komunální techniky, lokomotiv atd.
Nejen, že vám najde podle GPS, kde se právě nachází stroj, ale má i více mechanismů, které jsou velmi užitečné.

ukazatelé na mapě

Díky tomuto systému můžete sledovat to, kde se nachází řidič, spotřeba paliva, historie jízd. Dokáže vytvářet knihu jízd, kde se dají poznamenat soukromé nebo služební cesty. Pokud jste majitelem firmy, ve které jsou využívány služební auta, tak můžete zamezit tímto systémem „černým jízdám“ tím si ušetříte mnoho peněz, protože zaměstnanci si rádi se služebním vozidlem zařizují soukromé věci. Poté dotankují palivo, a to naúčtují firmě. Tento systém od tohoto jednání zaručeně odradí. Pokud potřebujete vědět, kdy zaměstnanec odjel z firmy a přijel do nějaké lokality (zda se někde nezastavil na neplánovanou svačinku), tak si můžete nastavit upozornění pomocí SMS zprávy.