Dovolená v severní Itálii

Největší jezero se jmenuje Lago di Garda, další jsou například Maggiore, Como, Ledro, Molveno.
Výhodou je vzdálenost. Pokud sednete do auta, jste na místě za pár hodin. Každé jezero je svým způsobem zvláštní, ale všechny jsou nádherné, obklopené horami se zasněženými vrcholky. Voda je průzračně modrá se svými ostrůvky, na březích malebné vesničky ale i vyhlášená letoviska. Půvabné zahrady, letohrádky a úchvatné scenérie dokreslují skutečnou krásu.
jezero como
Najdete zde i skutečné pláže a díky nádherné přírodě se sem budete určitě rádi vracet. K tomu všemu si představte výborná italská jídla a vína v klasických kavárnách na břehu s výhledem na jachty nebo trajekty. Vybrat si můžete místa vhodná k turistickým vycházkám, vysoké skály jsou totiž perfektním místem pro horolezce a vyznavače ferratových tras.
Pro milovníky vodních sportů jsou třeba lodní výlety k poznání širšího okolí, windsurfing a jachting, ale vyzkoušet můžete i vodní lyžování, potápění nebo třeba rybolov. Mnohé zláká třeba také návštěva malebných městeček s úzkými uličkami a ochutnávka těch nejlepších místních specialit.
vesnice bellagio
O krásách těchto jezer a jejich okolí psali již třeba Hemingway nebo Goethe, také oni byli učarováni tímto přírodním klenotem. Každý si zde totiž může najít místo, které bude vyhovovat jeho potřebám a zájmům. Pokud budete hledat nějaké klidnější místo, doporučuje se jezero Ledro nebo Molveno. Údolí jezera Ledro patří k těm nejzelenějším v Itálii, je sice menší a okolí klidnější, ale průzračná voda s odrazem štítů hor vás určitě uchvátí.  K těm více navštěvovaným patří právě Como, Maggiore nebo největší Garda.
lago di garda
Například Como je třetí největší v Itálii a svou hloubkou 410 m také nejhlubším jezerem v Evropě. Městečko Bellagio, ležícím na východním břehu a se svým historickým centrem, je právem považováno za skutečnou perlu. Také městečko Locarno u jezera Maggiore se chlubí svými historickými památkami, nebo nedaleké hlavní turistické lákadlo jezera – Boromejské ostrovy, kde v zahradách v anglickém stylu žijí volně pávi a papouškové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup