Největší mýty o menstruaci, kterým lidé stále věří!

Stejně jako o jiných tématech, i zde stále panuje mnoho mýtů a polopravd, kterým lidé věří. O menstruaci se navíc ve společnosti příliš nemluví a podobné věci jen vyvolávají další otázky a často i pohoršení. Dnes se podíváme na to, čemu byste rozhodně neměli věřit, protože v tom není ani kapka pravdy. Tomuhle nikdy nevěřte:

  1. musíte se cítit hrozně,
  2. nemůžete otěhotnět,
  3. pokud nepřijde, jste těhotná.

VYSOKY_PAS_ESHOP-1

Největší mýtus ze všech!

Všichni vám budou tvrdit, že se během svých dnů musíte vzdát oblíbeného sportu, sedět doma a cpát se zmrzlinou. To ale není vůbec pravda. Hormonální výkyvy sice ovlivní vaši náladu, ale rozhodně se nemusíte vzdát všech plánů. Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit křečí. Pomůže vám hlavně teplo a odpočinek. Důležité jsou také produkty, které užíváte. Tampony a vložky vám budou neustále připomínat vaše dny. Na druhou stranu menstruační kalhotky vůbec neucítíte a budete moci dělat, co jen chcete. Především během sportu budou velmi pohodlné.

Sex během cyklu

Tohle je velké téma zejména pro všechny pány, kterým se nechce čekat. Myslete na to, že i během periody můžete otěhotnět. Pokud právě neplánujete založení rodiny, měli byste na týden sex vynechat, anebo si dávat velký pozor. Těsně před nebo po krvácení navíc máte mnohem vyšší šanci, že přijdete do jiného stavu. Pokud naopak chcete přijít do jiného stavu, jedná se o skvělé období, kdy se o to s partnerem pokusit.

KLASIK-ESHOP-BLACK-1

Absence periody znamená těhotenství

Ano, nejčastějším důvodem pro zpoždění nebo vynechání menstruace je skutečně těhotenství. Není to ale zdaleka jediný důvod. Nemusíte proto začít ihned panikařit a běžet do lékárny pro testy. Důvodů, proč se krvácení nedostaví, je mnoho.Častým důvodem bývá nachlazení nebo velký stres. Nepociťujete-li žádné další příznaky, nemusíte hned panikařit. Kupte si v klidu test nebo se poraďte se svým gynekologem.