Milujeme sůl z Mrtvého moře


Sůl z Mrtvého moře působí jako podpůrná léčba také při onemocnění kloubů a svalů. Pro svoji schopnost vázat na sebe škodlivé látky, napomáhat vylučování toxinů a podpoře přirozené detoxikaci těla se užívá do mnoha koupelí při nejrůznějších potížích. 

Mimo jiné má také schopnost hluboce regenerovat, podporovat hojení pokožky a odstraňovat příčiny kožních onemocnění, jako jsou lupénka, ekzém nebo akné.  Celkově tedy sůl z Mrtvého moře uzdravuje naši pokožku a prospívá našemu tělu.

Jak je to možné?

Sůl z Mrtvého moře má velice vysoký obsah minerálů, které společně s jinými látkami v soli obsažené  působí přímo Obsahuje osmdesát procent minerálů, z toho nejvíce hořčíku. Léčivých účinků soli z Mrtvého moře využívala již královna ze Sáby či Kleopatra.

Sůl z Mrtvého moře není pro kulinářské účely a pro solení vůbec vhodná, neboť je pro svůj vysoký obsah cenných minerálů až nepříjemně hořká.  Nejvíce se tedy sůl z Mrtvého moře používá do koupelí.  Hojně je přidávána do kosmetiky, mýdel a přípravků do koupele.

Slanost Mrtvého moře je desetkrát větší než v jiných mořích. Sůl z Mrtvého moře napomáhá také hojení a regeneraci svalů a kloubů.
Díky horkému počasí voda v Mrtvém moři vysoce mineralizuje. Většinu minerálů v soli tvoří:
·         chlorid hořečnatý
·         chlorid sodný
·         chlorid draselný
·         bromid hořečnatý

Vlivem vysokého množství solí je voda v Mrtvém moři velice hustá a tím působí na plovoucí předměty. Proto, chcete-li si v Mrtvém moři zaplavat, stačí poule na hladinu vody ulehnout, nebo posadit a nechat se nadnášet.
Ze zajímavostí o tomto Mrtvém moři můžeme zmínit, že v arabském jazyce se označuje jako:
·         Mrtvé moře
·         Lotovo moře
·         Moře Zo\’ar po nedaleko stojícím městě.

 V hebrejštině se označuje jako
·         Moře Soli
·         Moře smrti

Ve starověku bylo někdy nazýváno jako:
·         Východní moře
·         Aravské moře

Zde se také podle Bible ukrýval král David.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup