Jak poznáte moderní interiéry?

Toužíte po moderním interiéru, který by splňoval všechna kritéria postmoderního stylu? Moderní bydlení totiž vůbec není snadné si zařídit. A jak takové moderní bydlení vůbec poznat? A jak je vybavit? Jaké kousky byste si měli pořídit a jaké barvy jsou právě ty, které se do moderního domova hodí nejvíce? Nechte si poradit od profesionálů.

BOD 1.: Minimalismus

Moderní domov poznáte tak, že je velmi prudce minimalistický. Všechen nábytek je pouze funkční, nenajdete tu žádné lapače prachu vyjma dvou nebo tří chytrých doplňků. Nábytek je jednoduchý, lehký a je ho málo. Místo obývákové zdi jenom jedna malá komoda, nejlépe nízká. Na ní položená televize. Sedačka může být větší, ale měla by být světlá. Záclony by měly být bílé a až na zem, závěsy musí ladit se zdmi nebo s barevnými doplňky.

BOD 2.: Barvy

Nejčastěji se volí barvy střídmé mimo barevnou škálu, tedy bílá, černá a šedá, a barevné se dosazují do interiéru pouze doplňky. Ideálně by měl celý byt nebo třeba celé spodní patro domu být zařízené v jednom barevném odstínu. Nejlepší jsou světlounce šedé zdi, případně světlounce béžové zdi, ale k nim už musíte volit pouze zemité barvy, jako jsou žlutá, hnědá a zelená. Ovšem světlounce šedé zdi můžete doplnit jakoukoliv barvou. Ideálně červenou, fialovou, růžovou. To jsou barvy doplňků, které se vám budou do moderního bydlení hodit nejvíce. Pamatujte však, měli byste zvolit pouze jednu výraznou barvu, ne více. To by mohlo způsobit bolehlav.

BOD 3.: Multifunkčnost a plné využití

Tohle platí hlavně v kuchyni. Využít kuchyňský ostrůvek jako nadstandardní pracovní pluchu ke kuchyňské lince, ale zároveň také jako bar nebo jídelní stůl. S vysokými barovými židličkami. Kuchyňská linka by měla být atypická, inovativní, nebo by všechno mělo být zarovnáno v jedné řadě. Pamatujte, že v kuchyni je jenom jedna důležitější věc než prostor: světlo. Pokud chybí to sluneční, doplňte je vhodnými bodovými světly nebo lampami nad kuchyňskými deskami. Světlo je v kuchyni opravdu snad to nejdůležitější. I proto volte světlé linky.