Hračky se nedělí, s hračkami se hraje

Dřevěné hračky jsou s námi už odnepaměti, přeci jen – z plastu se hračky vyrábějí teprve od minulého století, takže šance, že i dnes narazíte na nějaké zachovalé kousky, je velice vysoká. Dnes již dospělí muži si vzpomenou na dřevěná auta, řemeslnické nářadí nebo i autodráhy, zatímco dnes již dospělé ženy zase na nejrůznější vařečky, kuchyňky a další náčiní.
malé dítě hrající si v pokojíčku s kostkami
Ovšem v dnešní době se již hračky nedělí na chlapecké a dívčí a to je správně. Koneckonců, proč by si chlapec nemohl třeba hrát na světoborného kuchaře v luxusní restauraci nebo dívka na nejrychlejší závodní jezdkyni na světě? Pouze myšlení a fantazie dospělých jsou limity, které doteď něčemu takovému mohou bránit. Měli bychom si připomenout, že ani velké množství plastových hraček mnohdy nedokáže vyhnat dřevěné hračky. Proč? Protože jsou to zkrátka daleko kvalitnější a lepší hračky, vhodnější pro malé a menší děti, které potřebují něco, co vydrží, a nebude to zdraví závadné. Určitě byste se měli také dívat na to, že jsou to hračky, se kterými si chce hrát vaše dítě a ne vy.

Pokud se rozhodujete, jaké hračky koupit, určitě zvažte především to, jaké má vaše dítě zájmy. Řekne se to velice lehce – nekupujte něco, s čím si dítě nebude hrát – ovšem realizace tohoto zdánlivě jednoduchého povelu je daleko horší, protože někdo, kdo se o dítě moc nezajímá, ani nebude vědět, s čím si vlastně rádo hraje. Hlavně nekupujte náhodné množství hraček, které pak vyhodíte, protože to je skutečné plýtvání.
dívka sedící venku v přírodě a hrající si s panenkou
Pokud přeci jen něco máte v oku, podívejte se na naši nabídku, například tento krásný čajový set https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-drevene-domecky/detsky-cajovy-set/, se kterým se může kterékoliv dítě stát hotovým čajovým mistrem nebo pořádat čajové dýchánky pro své kamarády. A možná byste byli překvapeni, jak si i s tak jednoduchou hračkou může dítě na dlouhé hodiny vyhrát.